opryskiwacz spalinowy Cifarelli M1200EU

  • szt.
  • Cena netto: 1 941,46 zł 2 388,00 zł
  • Credit Agricole Raty, Pobranie, Przedpłata -tradycyjny przelew, raty Santander, Paynow płatność online lub Blik
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Opryskiwacz spalinowy Cifarelli M1200EU to włoski opryskiwacz światowego lidera w produkcji i sprzedaży opryskiwaczy. Wydajniejszy, żywotniejszy i tańszy od konkurencji.

Silnik specjalnie zaprojektowany dla opryskiwacza, poduszkowe pasy na ramiona oraz tył pleców, wysokowydajny do wszelkich prac. Zastosowane patenty sprawiają, że posiada zasięg i wydajność o 30% większe niż konkurencja!

silnik - 2 suwowy - 77cm3 - 5 kM

gaźnik membranowy z pompką

pojemność zbiornika cieczy - 17L

wydajność dla cieczy - do 3,5 l/min

wydajność dla pyłu - do 6 kg/min

magnetyczna pompa cieczy niewymagająca konserwacji

precyzyjne dawkowanie chemii - 27pozycji

zasięg poziomy do 18m, pionowy do 16m

przepływ powietrza 27 m3/min, prędkość - do 105m/sek

W zestawie: kompletna maszyna, butelka do sporządzania mieszanki, instrukcja obsługi w języku polskim, zestaw kluczy.

 

Firma Cifarelli powstała we Włoszech w 1967. Założycielami jej są Raffaele Cifarelli z żona Ritą. W niewielkiej hali zaczęli oni produkcję spalinowych opryskiwaczy plecakowych Nuvola z niemieckimi silnikami. Praktycznie od razu sprzedaż odbywała się również do innych krajów. Początkowe lata istnienia firmy były bardzo intensywne, sprzedaż rosła a wszystko dlatego, że firma była innowacyjna i szła własna drogą. Już wtedy na przykład opracowano pompę pozwalającą na napełnianie zbiornika cieczy bez ściągania opryskiwacza z pleców.
Po kilku latach istnienia firmy dołączył do niej brat Raffaela, Gianfranco Cifarelli, aby prowadzić dział sprzedaży. W 1974 roku otwarto nową fabrykę, w której zaczęto produkować własne silniki. Pierwszy model- silnik C7 jest produkowany do dziś chociaż od tego czasu praktycznie każdy jego element został zmieniony i ulepszony. Dziesięc lat po założeniu firmy Cifarelli, w 1977 roku eksportowano opryskiwacze do wielu krajów Europy, Ameryki i Afryki. W 1994 roku ruszyła produkcja pierwszych odkurzaczy do kasztanów V77. W międzyczasie utworzono dział tworzyw sztucznych, w którym produkowano wszystkie elementy formowane wtryskowo oraz dział obróbki mechanicznej wytwarzający np. kartery silników. W 1998 roku opracowano nową otrząsarkę do oliwek, za którą firma otrzymała nagrodę EIMA Technical Innovation, i która stała się wzorem dla innych producentów. W roku 2012 pojawiły się urządzenia serii 1200, to nieco zmodyfikowany opryskiwacz M1200, dmuchawa BL1200 oraz odkurzacz do orzechów V1200. Opryskiwacz M1200 zdobył nagrodę EIMA Technical Innovation. Misją firmy od samego początku jest innowacja a produkty Cifarelli podlegają ciągłemu procesowi doskonalenia dzięki inwestycjom w sektorze badań i rozwoju, jakości i motywacji personelu zaangażowanego w rozwój produktów oraz współpracę z różnymi ośrodkami badawczymi. Dziś maszyny Cifarelli są dystrybuowane w ponad 80 krajach na całym świecie i docierają na wszystkie kontynenty, eksport stanowi 95% obrotu. Firma nie nest wielkim koncernem, na powierzchni ponad 7000m2 jest w stanie produkować ponad 300 maszyn dziennie przy zatrudnieniu około 50 osób! Szczyci się tym, że sama produkuje wszystkie podzespoły oprócz zapłonu i gaźnika, które pochodzą od japońskiego Walbro.
Kiedy w 2015 roku miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Cifarelli było ono prowadzone przez... Gianfranco Cifarellego, który wraz z bratem ciągle zarządzali firmą.